Międzypłciowe różnice w zakresie korzeni uzależnienia
dodano: Środa, 1 Luty 2012, 9:33:26
Amerykańscy naukowcy odkryli, że u uzależnionych od kokainy kobiet obszary związane z głodem narkotykowym są silnie aktywowane przez stres, natomiast u mężczyzn - poprzez bodźce kojarzone z samym narkotykiem.
Kakao chroni przed rakiem jelita grubego
dodano: Poniedziałek, 30 Styczeń 2012, 13:15:46
Wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców świadczą, że skutecznym sposobem na zapobieganie nowotworowi jelita grubego jest spożywanie dużych ilości kakao. Nie tylko zapobiega ono chorobie, ale też zatrzymuje jej rozwój.
Nadgodziny w pracy podwajają ryzyko depresji
dodano: Piątek, 27 Styczeń 2012, 11:44:31
Świadczą o tym wyniki przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców, sześcioletnich badań, w których wzięło udział dwa tysiące urzędników w średnim wieku. Okazuje się, że spędzanie w pracy 11, zamiast 8 standardowych godzin jest groźne dla zdrowia...
Kwasy tłuszczowe zawarte w słodyczach poprawiają samopoczucie
dodano: Czwartek, 26 Styczeń 2012, 13:45:28
Dla wielu osób sposobem na chandrę jest zjedzenie ciastka czy czekolady. Amerykańscy naukowcy wykazali, że takie "zajadanie smutków" faktycznie może poprawiać nastrój. Przed poprawianiem sobie nastroju smakołykami przestrzegają jednak dietetycy...
Pij wodę, bedziesz zadowolony...
dodano: Czwartek, 26 Styczeń 2012, 9:57:28
Amerykańscy naukowcy dowiedli, że właściwe nawodnienie organizmu nie tylko wpływa na dobrą kondycję całego organizmu, ale też wpływa na umysł i nastrój. Niedostateczna ilość wypijanych płynów wyraźnie pogarsza tez samopoczucie.
Kłopoty finansowe utrudniają rzucenie palenia
dodano: Środa, 25 Styczeń 2012, 9:03:19
Zdaniem amerykańskich naukowców niski status socjoekonomiczny utrudnia rzucenie palenia. Niezbyt zamożni ludzie przeżywają więcej stresów związanych z finansami i częściej obawiają się o utratę pracy.
Czy grzybki halucynogenne staną się legalnym lekiem na depresję?
dodano: Środa, 25 Styczeń 2012, 8:22:48
Ponad 50 lat badań nad działaniem grzybków psychodelicznych wykazało, że zawarta w nich substancja skutecznie leczy depresję. Brytyjscy naukowcy opowiedzieli się za ich legalizacją jako leku na zaburzenia psychiczne.