Jak antydepresanty zmieniają osobowość pacjenta
dodano: Wtorek, 8 Grudzień 2009, 16:29:41
Specjaliści już od lat prowadzą badania nad wpływem antydepresantów na osobowość pacjentów. Ostatnio potwierdzono, że takie zjawisko istnieje i że owa zmiana osobowości powiązana jest z wyraźniejszą poprawą nastroju w perspektywie długoterminowej.
Siecioholizm oznacza większa skłonność do samookaleczania się
dodano: Wtorek, 8 Grudzień 2009, 12:38:34
Międzynarodowy zespół naukowców wykazał istnienie związku pomiędzy samookaleczeniem się nastolatków a siecioholizmem. Okazuje się, że uzależniona od internetu i gier komputerowych młodzież jest bardziej skłonna do zadawania sobie bólu.
Narkotyki w polskich kopalniach
dodano: Wtorek, 8 Grudzień 2009, 11:54:15
Jakiś czas temu kopalnie zmagały się z problemem alkoholizmu górników. Częściowo został on rozwiązany, gdy w kopalniach pojawiły się alkomaty. Jednak w ostatnim czasie wśród górników nasiliło się inne zjawisko - zażywania narkotyków.
Ciężarne kobiety w Kambodży łagodzą poranne mdłości poprzez żucie tytoniu
dodano: Wtorek, 8 Grudzień 2009, 9:49:13
Wyniki badań dotyczących zażywania tytoniu w Kambodży świadczą o tym, że 1/2 kobiet po 48 roku życia regularnie żuje tytoń. 1/5 pań z tej grupy przyznaje, że ich uzależnienie zaczęło się od stosowania używki w celu złagodzenia porannych ciążowych mdłości.
Chorzy na depresję dostrzegają rzeczy niewidoczne dla osób zdrowych
dodano: Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 12:47:00
Potocznie depresja uważana jest za chorobę, która po prostu dotyczy nastroju. Tymczasem w rzeczywistości wpływa także na wiele innych aspektów funkcjonowania, np. na nawyki żywieniowe, a także - jak się okazuje się - nawet na sposób postrzegania świata.
Palenie sziszy szkodzi bardziej niż tradycyjne papierosy
dodano: Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 11:46:25
Naukowcy z Uniwersytetu Wspólnoty stanu Wirginia oraz Uniwersytetu Amerykańskiego w Bejrucie potwierdzili tezę brytyjskich badaczy mówiącą, że palenie fajki wodnej - sziszy - jest bardziej szkodliwe dla zdrowia niż palenie papierosów.
Czym grozi regularne stosowanie ecstasy?
dodano: Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 9:30:09
Wiele osób postrzega ecstasy jako niezbyt szkodliwą używkę. Wyniki najnowszych badań sugerują, że regularne stosowanie tego narkotyku znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu bezdechu śródsennego.