Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Zespół badaczy z Uniwersytetu Connecticut przeprowadził badania określające wpływ konsumpcji kurzych jaj na zdrowie człowieka.
Eksperyment miał na celu zbadanie wpływu poszczególnych składników odżywczych spożywanych podczas śniadania na uczucie głodu o różnych porach dnia, a także na łączną wartość energetyczną następnych posiłków. W jego ramach przez jakiś czas podawano dorosłym mężczyznom śniadanie o takiej samej wartości energetycznej, lecz o zupełnie odmiennym składzie. Respondenci z pierwszej grupy spożywali posiłek złożony z jaj, a z drugiej - posiłek skomponowany z pieczywa.
Wyniki tego doświadczenia świadczą o korzystnym wpływie konsumpcji jaj na ludzkie zdrowie.
Pozostałe posiłki mężczyzn z grupy spożywającej jaja były mniej kaloryczne w porównaniu z uczestnikami eksperymentu jedzącymi pieczywo, a ich samopoczucie po trzech godzinach od spożycia posiłku było znacznie lepsze. Panowie z pierwszej grupy dużo później zaczynali też odczuwać głód.
Wykazano ponadto, że mężczyźni spożywający na śniadanie jaja aż o około 65% szybciej zrzucali wagę, niż pozostali.
Wyniki badań nie ujawniły też żadnego negatywnego wpływu spożywania tego rodzaju nabiału na poziom cholesterolu i triglicerydów we krwi.
Osobne wieloletnie badania przeprowadzone przez naukowców z firmy Exponent potwierdziły powyższą teorię.
Nie tylko nie wykazano jakiegokolwiek wzrostu ryzyka choroby wieńcowej związanego z jedzeniem jaj, ale też ryzyko zgonu czy zawału serca okazało się znacznie niższe w przypadku osób spożywających 1-6 jaj na tydzień w porównaniu z tymi, które spożywały mniej niż jedno jajo tygodniowo.
Kurze jako zawiera niemalże wszystkie substancje niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu człowieka oraz do utrzymania go w dobrym stanie - obfituje w wiele witamin, dobrze przyswajalne białka oraz lipidy. Wyniki najnowszych badań potwierdzają teorię mówiącą o ich korzystnym wpływie na zdrowie człowieka.