Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Sposób odżywiania się wpływa praktycznie na każdy aspekt naszego zdrowia i kondycji. Jak komponować posiłki, by były nie tylko smaczne, ale i zdrowe? Jest to szczególnie ważne przy różnych schorzeniach, zwłaszcza przewlekłych.
Chętnym wiedzę tą przybliżą prelekcje na temat różnych aspektów prawidłowego odżywiania, organizowane przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Otwarte wykłady na temat żywienia, prowadzone przez osoby z dużym dorobkiem naukowym, odbywać się będą w środy o godzinie 17:15, w SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 159C, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji (budynek nr 32), w Auli II. Dostarczą one wiarygodnych i rzetelnych informacji na temat tego, jak powinniśmy komponować nasze posiłki.
Najbliżsy wykład - 16 lutego - wygłosi dr inż. Jacek Bujko, a spotkanie będzie poświęcone żywieniu w profilaktyce i leczeniu osteoporozy.
Poniżej podajemy terminy i tematy kolejnych prelekcji:
16 marca - dr n. med. Ewa Wieniawska-Szewczyk z Zakładu Biochemii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz szef kuchni Wojciech Modest Amaro, laureat nagrody Chef de L'Avenir przyznawanej przez Akademię Gastronomiczną - poprowadzą wykład "Kulinarne molekuły, czyli wysokooczyszczone produkty roślinne w zdrowej diecie".
13 kwietnia - dr n. med. Grażyna Rowicka z Instytutu Matki i Dziecka oraz Zakładu Dietetyki SGGW opowie o problemie zaparć u dorosłych i u dzieci.
18 maja - dr hab. Ewa Osińska, prof. SGGW w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu - zaznajomi nas z roślinami wspomagających leczenie cukrzycy i jej powikłań.
15 czerwca - dr inż. Monika Trząskowska będzie doradzała słuchaczom, w jaki sposób bezpiecznie przechowywać żywność.
Wykłady są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.