Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

14%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
49%
zdecydowanie nie

Kac w pracy? Choć to ryzykowne, niektórym zdarza się dość często...

dodano: Środa, 4 Kwiecień 2012, 9:58:10

Serwis Praca.pl przeprowadził sondaż dotyczący wypełniania obowiązków zawodowych na tzw. kacu. 2000 osób zapytano o to, czy zdarza im się pracować po nadmiernym spożyciu alkoholu poprzedniego dnia.






Okazuje się, że ponad połowa - 54% pracowników nigdy nie spożywa alkoholu w tygodniu, a jeśli już, to tak, by nie ryzykować kaca. Z kolei dla 21% praca z syndromem "dnia poprzedniego" nie jest rzadkością. Sporadycznie zdarza się to 19% pracowników. Tylko 6% korzysta z urlopu na żądanie, jeśli zdarzy im się wypić za dużo w przeddzień pracy.






Złe samopoczucie podczas wypełniania obowiązków zawodowych jest nie tylko niebezpieczne, ale też powtarzane notorycznie może doprowadzić do utraty pracy.







Analizując wyniki badania można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że osoby, którym czasem zdarza się przyjść na kacu do pracy piją w sposób szkodliwy, natomiast te, którym taka sytuacja zdarza się często, są już uzależnione od alkoholu.






Przypominamy że kac, czyli zespół abstynencyjny to stan, w którym występuje szereg somatycznych i psychicznych objawów powodujących przemijające dysfunkcje organizmu. Może trwać od jednego do kilku dni i przekłada się na obniżenie efektywności wykonywanej pracy, stanowi też potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko skacowanego pracownika, ale również osób postronnych.






Niebezpieczeństwo związane z pracą po nadmiernym spożyciu alkoholu poprzedniego dnia jest różne dla poszczególnych zawodów. Największe będzie w przypadku kierowców - aż 80% nietrzeźwych kierowców to osoby będące na kacu, a także np. budowlańców i osób pracujących na wysokościach.

274 / 3125
Copyright © 2008-2024 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.