Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
WHO alarmuje, że ponad połowa leków sprzedawanych przez apteki internetowe to podróbki. Fałszywe leki najczęściej promowane są na serwisach społecznościowych oraz YouTube, czyli tam, gdzie zagląda większość młodych ludzi.
Nielegalne apteki stosują bardzo wyrafinowane strategie marketingowe - używają mediów społecznościowych, przyciągając uwagę ludzi na różne sposoby. Na pierwszy rzut oka nie widać, że chodzi o reklamę leków, jednak po kliknięciu na wybrany obszar użytkownik zostaje przekierowany na ich strony internetowe.
Apteki sprzedające podróbki leków usiłują ponadto stwarzać wrażenie legalności, zamieszczając na swoich witrynach wypowiedzi i wizerunki rzekomych lekarzy.
Najbardziej narażona na korzystanie z nielegalnych aptek jest młodzież, która chętnie i często kożysta z portali internetowych. Kuszą ją niskie ceny leków oferowanych w sieci.
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, w 2010 roku przechwycono 12 tysięcy substancji przesyłanych pocztą. 58% z nich pochodziło z Indii, USA, Chin, Polski i Wielkiej Brytanii.
Za WHO ostrzegamy, że leki nabywane drogą internetową mogą być niebezpieczne!