Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Partyworking to nowa, coraz bardziej popularna w Polsce forma pomocy społecznej, która wyrosła ze znanego od lat streetworkingu, polegającego na bezpośrednim docieraniu do osób żyjących na ulicy. Wolontariusze pojawiają się wszędzie tam, gdzie bawią się młodzi, a więc na dyskotekach, w pubach, klubach czy na koncertach, gdzie opowiadają o możliwych konsekwencjach ryzykownych zachowań, wręczają bawiącym się osobom ulotki czy prezerwatywy.
Ostatnio partyworkerzy ze szczecińskiej poradni Stowarzyszenia MONAR zainaugurowali akcję profilaktyczną pod hasłem "Reggae bez marihuany". Jest ona kontynuacją idei zabawy i muzyki wolnej od narkotyków, którą zapoczątkowano hasłem „Zażywam tylko dźwięków”.
Celem kampanii jest gromadzenie wokół jej idei sympatyków, muzyków i twórców muzyki reggae oraz gatunków pokrewnych, którzy nie sięgają po THC i inne narkotyki, by ją tworzyć i dobrze się przy niej bawić. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że twórcy, którzy nie używają narkotyków, by komponować ich ulubioną muzykę,dotrą do młodzieży i wpłyną na jej abstynenckie postawy.
Na potrzeby kampani stowrzona specjalną stronę internetową www.reggaebezmarihuany.pl, na której prezentowane będą wypowiedzi osób, które poparły ideę "Reggae bez marihuany". Kolejnym elementem akcji będzie dystrybucja naklejek z tym hasłem podczas działań profilaktycznych stowarzyszenia Monar - w czasie imprez w klubach muzycznych oraz podczas dużych imprez plenerowych m.in. Sunrise festival, Woodstock czy Boogie Brain.
Wykonawcą spotu, który można obejrzeć w internecie, są terapeuci środowiskowi Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Szczecinie oraz Wielkopomorska Wytwórnia Filmowa ze Szczecina.
Prowadzone w ramach kampanii działania finansowane są ze środków Urzędu Miasta Szczecin.