Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Osoby żyjące w związku małżeńskim są mniej podatne na depresję, stany lękowe oraz zażywanie środków odurzających - to wniosek z międzynarodowego badania przeprowadzonego na 34 500 respondentach z 15 krajów.
Specjaliści wykazali, że trwanie w związku małżeńskim korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne obojga partnerów, natomiast stres i nerwy związane z rozwodem są częstym powodem zaburzeń natury psychicznej. Jak się okazuje, przebywanie w separacji, bycie rozwiedzionym lub owdowiałym zwiększa ryzyko wykształcenia zaburzeń psychicznych, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Kobiety w takich sytuacjach najczęściej łagodzą napięcia poprzez alkohol i narkotyki, natomiast mężczyźni popadają w depresję.
Eksperci zgodnie twierdzą, że w porównaniu do bycia samotnym, małżeństwo pozytywnie wpływa na obu partnerów pod względem ich zdrowia mentalnego, jednak mężczyźni są mniej niż kobiety podatni na depresję po pierwszym małżeństwie. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że większość pań zazwyczaj wciela się za pierwszym razem w rolę tradycyjnej gospodyni domowej. Zauważono natomiast, że czynne zawodowo i lepiej wykształcone panie są mniej narażone na wspomnianą dolegliwość.