Rzucanie palenia metodą Allena Carra

Opracowana przez Allena Carra metoda na zerwanie z nałogiem palenia papierosów o nazwie "Easyway" zyskała popularność wśród wielu osób, obecnie byłych palaczy. Wskazana jest przede wszystkim dla tych, którzy mają za sobą nieudane próby zaprzestania palenia.

 

 

 

 

 


Allen Carr jest autorem niezwykle popularnego na całym świecie poradnika pt. "The Easy Way To Stop Smoking". Publikacja została przetłumaczona na 25 języków, Carr utworzył ponadto sieć 70 klinik "Easyway" w 30 krajach, w których miliony ludzi uwalnianych jest od tego zgubnego nałogu.

 

 

 

 




Metoda "Easyway" opiera się na jasnych, logicznych argumentach oraz na rzeczowym przekonywaniu palaczy, by sami dokonali właściwego wyboru: palić czy nie. Carr uświadamia, że nie istnieje coś takiego jak jeden, wypalony od casu do czasu dla przyjemności papieros. Nałóg jest bowiem niekońzącym się ciągiem wypalanych papierosów, jeden po drugim.
 

 

 

 

 



Istotą metody jet wielokrotne, uporczywe powtarzanie ostrzeżenia, iż palenie jest plagą, chorobą i formą zniewolenia, które niczym mięsożerna roślina najpierw wabi ofiarę, by następnie móc całkowicie nią zawładnąć. Wpajanie takiej mantry zostawia trwały "odcisk" w umyśle palacza, tak, że potem bardzo trudno jest mu czerpać przyjemność z palenia. Wiarygodne i sugestywne argumenty są w stanie skutecznie wzmocnić wolę do rzucenia palenia.

 

 

 

 




Punktem wyjścia metody "Easyway" jest pogląd mówiący, że odzwyczajenie się od nikotyny rozpoczyna się od wypalenia każdego papierosa. Przykładowo: osoba niepaląca po zjedzeniu pysznego posiłku czuje się w pełni usatysfakcjonowana, natomiast palaczowi do pełni szczęścia brakuje bardzo istotnego szczegółu - papierosa wieńczącego nawet najlepszy posiłek. Bez niego - czuje się nieszczęśliwy i nie może doczekać się chwili, w ktorej będzie mógł zapalić. Z kolei sytuacje, gdy jest to z różnych względów niemożliwe - oznaczają popadanie w frustrację, stres i zesputy humor. Zdaniem Carra to włanie takie myśli są oznaką uzależnienia.

 

 

 

 

 



Wśród palaczy panuje przekonanie, że bez papierosa nie będą w stanie się odprężyć, załatwić powierzonych im obowiązków, w pełni odczuć smak spozywanych posiłków, a ich pewność siebie i zdolność koncentracji będzie ograniczona.

 

 

 

 




Na sześciogodzinnych seminariach opartych na metodzie "Easyway" uświadamia się palaczy, iż takie przekonania są zwykłymi urojeniami i nie mają nic wspólnego ze stanem rzeczywistym. Wyimaginowany błogstan, jaki kojarzy im się z możliwością wypalenia kolejnego papierosa to nic innego jak mechanizm szkodliwego nałogu. Uczestnicy terapii wizualizują sobie swój nałóg jako konieczność zaspokajania niepohamowanego apetytu małego, wściekłego potora nikotynowego żywiącego się trucizną. Jeśli jest on głodny - zaczyna "szykanować" palacza powodując u niego stres, panikę i niezadowolenie. Co więcej, apetyt nikotynowego żarłoka wzrasta w miarę eskalacji nałogu.
 

 

 

 

 

 



Na zakończenie seminariów terapeuci wzbudzają wyrzuty sumienia u tych palaczy, kórzy nie podjęli jeszcze decyzji o rzuceniu palenia. 99% uczestników takiego kilkugodzinnego "prania mózgu" deklaruje gotowość definitywnego zaprzestania palenia.
 

 

 

 

 



Metoda "Easyway" pozwala na uwolnienie się od nałogu nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych. W czasie terapii siła woli jej uczestników ulega bardzo silnemu wzmocnieniu, co pozwala im nie tylko na na skuteczne odpieranie chęci sięgnięcia po papierosa, ale też od tej pory - uznają je wręcz jako coś obrzydliwego. Właśnie taki wstręt do nikotyny pozwala im na nie odczuwanie objawów jej odstawienia.

 

 

 

 

 



Badania nad skutecznością metody Carra ujawniły, że osetek ludzi, którzy kontynuowali nałóg po odbyciu terapii wynosi około 40% - co stanowi bardzo pozytywny wynik w porównaniu do innych sposobów na rzucanie palenia.
 

 

 

 

 



Udział w sześciogodzinnym seminarium w klinice "Easyway" to koszt około 400 euro. W razie niepowodzenia kuracji klient może skorzystać z dwóch  dodatkowych, bezpłatnych, trzygodzinnych kursów uzupełniających. Jeśli i one nie przyniosą oczekiwanego rezultatu - uporczywy palacz (który w ciągu trzech misięcy wrócił do nałogu) może ubiegać się o całkowity zwrot kosztów kuracji.
 

 

 

 

 



Dla osób, które nie moga lub nie chcą wziąść udziału w szkoleniu, oprócz wspomnianej książki pt. "The Easy Way To Stop Smoking", Carr opracował płytę DVD pod tym samym tytułem, do samodzielnego wykorzystania w domu.

 

 

 

 




Zdaniem samego autora metody - największe korzyści przynosi jednak udział w szkoleniu. Co ciekawe, podczas jego trwania można jeszcze palić!

Copyright © 2008-2024 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.