Ankieta

Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?

14%
zdecydowanie tak
8%
raczej tak
14%
nie wiem
15%
raczej nie
49%
zdecydowanie nie
Specyfika terapii uzależnień w izolacji więziennej
dodano: Poniedziałek, 10 Sierpień 2009, 8:51:32

W dniach 16 – 19 września br. w Ustce odbędzie się Konferencja pt. „Specyfika terapii uzależnień w izolacji więziennej”. Jej organizatorami są Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Służba Więzienna.
 

 

 

 


W spotkaniu mogą  uczestniczyć osoby posiadające certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień, pracujące w placówkach terapii uzależnienia od alkoholu oraz osoby uczestniczące w programie szkoleniowym w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień, pracujące w placówkach terapii uzależnienia od alkoholu.

 

 

 

 


W programie konferencji przewidziano wykłady oraz warsztaty, które mają na celu przybliżenie uczestnikom specyfiki terapii w procesie rehabilitacji i resocjalizacji w warunkach izolacji więziennej. Z uczestnikami spotkania swoim doświadczeniem w tym zakresie podzielą się terapeuci pracujący w jednostkach penitencjarnych Służby Więziennej.

 

 

 

 


4 bloki warsztatowe dotyczyć będą:

 

 

 




- specyfiki terapii w izolacji więziennej

 



Uczestnicy zapoznają się z systemami odbywania kary, specyfiką więzienia i przebywających w nim osób, specyfiką problemów terapii m.in. zjawiskiem podkultury prowadzonej w izolacji więziennej.

 


- pracy z pacjentem agresywnym

 



Zaprezentowane zostaną psychologiczne koncepcje agresywności oraz dwa podejścia w pracy z pacjentami w trakcie terapii: Trening Zastępowania Agresji oraz terapia dla sprawców przemocy wg modelu Duluth.

 


- pracy nad poczuciem winy i rozwojem empatii

 



Te warsztaty dotyczyć bedą metod pracy nad poczuciem winy, jego twórczym wykorzystaniem w terapii oraz z metodami kształtowania empatii u pacjentów.

 

 


- kształtowania motywacji do zmiany

 

 


Uczestnicy poznają techniki dotyczące motywowania do pracy terapeutycznej, prowadzenia rozmowy z wykorzystaniem oporu pacjenta oraz rozmowy motywującej.
 

 

 

 

 



Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że będzie ona okazją do zdobycia cennych doświadczeń, przyczyni się do poszerzenia wiedzy zawodowej jej uczestników, a także stworzy okazję do lepszej współpracy w zakresie udzielania optymalnej pomocy „wspólnemu pacjentowi”.
 

 

 

 

 


Konferencja odbywać się będzie w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej „Posejdon”, przy ul. Rybackiej 10 w Ustce.

 

 

 

 



Koszt udziału w konferencji wynosi150 zł (z noclegiem) lub 60 zł (bez noclegu). W cenę wliczone jest wyżywienie, serwis kawowy, udział w wykładach i warsztatach oraz materiały edukacyjne.
 

 

 

 



Zgłoszenia (formularz zajduje się w załączniku) należy przesyłać faksem do Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (pod numer 0-22 836 81 66) w terminie do dnia 1 września br, a dowód wpłaty do dnia 7 września br. O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.
 

 

 

 



Dodatkowych informacji na temat konferencji udziela pracownik Działu Lecznictwa Odwykowego PARPA - Aneta Koczaska-Siedlecka (tel. 022 53 20 339).

Formularz zgłoszeniowy

2251 / 3125
Copyright © 2008-2024 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.