Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Specjaliści twierdzą, że rytmiczna gra na bębnach skutecznie wspomaga leczenie wielu chorób i uzależnień, depresji, stresu czy nawet autyzmu.
Wybijanie rytmu niesie ze sobą szereg korzystnych czynników: daje poczucie głębokiego odprężenia, zmniejsza stres, obniża ciśnienie krwi, czy nawet poprawia odporność. Może też dodawać energii i uwalniać od gniewu i napięcia. Zgodnie z przekonaniem, iż muzyka łączy ludzi - gra na bębnach przezwycięża ponadto społeczną izolację i buduje pozytywne relacje.
Zdaniem specjalistów potencjał tego typu instrumentów i ich korzystny wpływ na psychikę ma związek z wrodzonym poczuciem rytmu każdej osoby. Już w brzuchu matki płód słyszy bicie jej serca. Rytm płynie więc w krwi każdego niejako już od poczęcia, a bębny pomagają go wydobyć.
Wspóna gra dostarcza więc wielu pozytywnych emocji, łączy ludzi, istnieje ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Stanowi niebanalny sposób na osiągnięcie stanu relaksu. Gra na bębnach każdemu daje możliwość tworzenia muzyki, jednoczenie dając szansę na lepsze poznanie samego siebie i własnego, pierwotnego rytmu.
Gra w grupie uczy ponadto empatii i słuchania innych oraz jest źródłem inspiracji i sił do działania i walki z uzależnieniem czy inną chorobą.