Akademia Dobrego Życia
dodano: Wtorek, 15 Lipiec 2008, 11:15:38
W okresie od sierpnia do grudnia 2008 roku w Warszawie zostanie zrealizowany projekt „Akademia dobrego życia”.
Jest to kompleksowy program działań rehabilitacyjno - profilaktycznych, skierowany do tych mieszkańców stolicy, którzy zmagają się z różnego typu uzależnieniami czy formami nałogowego funkcjonowania. Jego odbiorcami mogą być ponadto osoby pochodzące ze specyficznych populacji lub znajdujące się w grupach ryzyka.
Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych. Jego realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
W ramach programu uczestnicy będą mogli brać udział w różnego rodzaju zajęciach. W okresie październik - listopad 2008 planowane są warsztaty wzmacniania samokontroli, których celem będzie zwiększenie umiejętności w zakresie kierowania własnym życiem, unikania zachowań ryzykownych oraz poprawa osobistej skuteczności podejmowanych działań.
Spotkania obejmą 24 godziny zajęć odbywających się w formie cyklu 8 spotkań.
W okresie wrzesień - grudzień 2008 odbywać się będą warsztaty rozwoju umiejętności profilaktycznych, których celem będzie z kolei rozwijanie umiejętności konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które wpływają na zmniejszenie ryzyka pojawienia się nałogów.
Zajęcia te obejmą 64 godziny, w formie cyklu 16 spotkań.
Warsztaty w okresie sierpień - grudzień 2008 dotyczyć będą pomocy osobom homoseksualnym. Zostaną przeprowadzone w formie grupy terapeutycznej o charakterze podtrzymującym oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych. Będą mieć na celu zwiększenie ich umiejętności w zakresie kierowania własnym życiem.
W ramach Akademii Dobrego Życia, od sierpnia do grudnia 2008 przewidywane są ponadto konsultacje psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie. Natomiast od września do grudnia uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z programu wspierania rozwoju osobistego, w formie zajęć grupy terapeutycznej o charakterze podtrzymującym, z elementami zajęć warsztatowo-treningowych. Ich celem będzie nauka konstruktywnego rozwiązywania problemów w podstawowych obszarach funkcjonowania osobistego.
Zajęcia te obejmą 200 godzin w postaci 4 spotkań 50-godzinnych, raz w miesiącu.
Udział w „Akademii dobrego życia” jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych zajęciach jest wcześniejsze zgłoszenie drogą telefoniczną:
(22) 498 07 40, (22)374 25 02
lub mailową:
psychointegracja@onet.pl
Miejsce warsztatów:
Ośrodek TOP Leszek Kapler - Pomoc i Edukacja Psychologiczna
ul. Nowiniarska 8/3
Warszawa
oraz
Fundacja ETOH
ul. Mszczonowska 6
Warszawa