Czy poszedłbyś na występ tancerek XXL, takich jak zespół Danza Voluminosa?
Niebawem poznamy założenia nowej ustawy hazardowej, które mają zaostrzyć przepisy regulujące rynek hazardu w Polsce.
Prawdopodobnie wprowadzone zostaną podwyżki podatku od automatów, z obecnych 180 euro miesięcznie do nawet powyżej 360 euro. Niewykluczone, że grać będą mogły tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia.
Można spodziewać się także wprowadzenia monitoringu przelewów związanych z grami hazardowymi w internecie. Obecnie hazard internetowy w Polsce nie jest opodatkowany, przez co - zdaniem ekspertów - budżet państwa może tracić nawet kilkaset milionów złotych rocznie.
Na jakich zasadach działa e-hazard? Przez internet można grać na zagranicznych serwerach (mimo, że jest to nielegalne w Polsce) m.in. w ruletkę, pokera, czy inne gry. Gracz zakłada konto na stronie internetowej danego kasyna i wpłaca na nie pieniądze, za które gra. Ewentualne wygrane przelewane są na jego konto. W momencie, gdy gracz chce wypłacić pieniądze - może zwrócić się do internetowego kasyna np. o wydanie karty płatniczej.
Aktualna ustawa hazardowa nie obejmuje internetowego hazardu, a ten w ostatnich latach rozwija się w Polsce bardzo szybko. W rezultacie, według szacunków specjalistów na braku opodatkowania e-hazardu polski budżet może tracić rocznie nawet 700-800 mln złotych.
Politycy zapowiadają, że cały projekt nowej ustawy będzie gotowy na początku przyszłego roku.